Eesti Raudtee tegeleb järjepidevalt oma vara ja territooriumi turvalisuse tõstmisega ning eesmärkide saavutamiseks lähevad käiku erinevad meetmed.
Ka juhtumite arv näitab selgelt, et aastate jooksul on toimunud märkimisväärne paranemine.
„Meie hea partner turvalisuse tagamisel on USS Security, kellega koostöös katsetame erilahendusi. Üheks selliseks on kindlasti ka droonid, mis pakuvad meie territooriumil mugavat ülevaadet toimuvast ning annavad meile võimaluse vajadusel kiiresti reageerida,“ kommenteeris Eesti Raudtee turvajuht Marius Kupper.
Hetkel on droone katsetatud Eesti Raudtee territooriumil Kopli kaubajaamas. Tuleviku suund on see, et droonid saavad osaliselt asendada mehitatud valve ringkäiku jaama territooriumil. Lisavõimalusena uuritakse võimalust saada otsepilti droonilennust ka juhtimiskeskusesse.
„Taoline uuendus muudab ülevaate territooriumil toimuvast kättesaadavamaks ning tulevikus võib see ära hoida nii mõnegi juhtumi meie varaga. Teinekord on küsimus vaid mõnes sekundis ja selles mängus peame appi võtma kõik uued võimalused,“ lisas Kupper.
Patrull ringkäikude teostamise eesmärgil on USS Security esimene turvafirma Eestis, kes taolise lahendusega on välja tulnud. Drooni eelisteks on, et sellega on võimalik teha ringkäik kordades kiiremini kui seda tehakse jalgsi patrullides, samuti saab palju parema visuaalse pildi territooriumist.
Peale droonilahenduste, on Eesti Raudteel olnud eelmisel aastal teisigi edukaid koostööprojekte USS Security´ga nagu näiteks raudteeõppuse „Kopli raud“ kui ka raudteeületuskohtades toimunud ohutusaktsiooni ajal turvalisuse tagamine. „Partnerina on nad alati olnud valmis tulema kaasa meie ettevõtte eripäradega ning hea koostöö tulemusena oleme kindlasti saanud veelgi paremini edastada raudteeohutussõnumeid avalikkusele,“ kommenteeris Marius Kupper.